Womens Club
Μάιος 12, 2024, 07:38:35 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
 
   Αρχική   Βοήθεια Αναζήτηση Σύνδεση Εγγραφή  
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οι 6 πιο ενοχλητικοί τύποι του Facebook  (Αναγνώστηκε 1981 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vasia
Jr. Member
**
Μηνύματα: 70



« στις: Μάρτιος 01, 2010, 12:24:45 μμ »


1. Ο κολλητούλης

Μέσω του Facebook ξετρυπώνεις χαμένους συμμαθητές, παλιόφιλους ..............
Προσοχή όμως! Φίλε μου αν ήθελα να έχουμε συχνή επαφή, θα την είχαμε και χωρίς το Facebook.

2. Έλεος με τα κουίζ
Ποια είναι η αγαπημένη σου στάση; Προτιμάς τις ξανθιές ή τις μελαχρινές;
Πραγματικά! Δ-Ε-Ν Μ-Α-Σ Ε-Ν-Δ-Ι-Α-Φ-Ε-Ρ-ΕΙ.

3. Και ξανα-μανά τραγούδι

Όλοι βρίσκουν κατά καιρούς ένα τραγούδι που πραγματικά τους εκφράζει.Ξένο ή ελληνικό δεν έχει σημασία. Το να κοπανάς καθημερινά 10-15 τραγούδια , φίλε μου, όμως, είναι υπερ-υπερβολή.


4. Οι υπερ-κοινωνικοί

Δεν άκουσα; Πως είπατε; Ορίστε; Συγγνώμη κύριε... Ποιος είστε;
Πρόκειται για σεσημασμένους του Facebook που κάνουν καθημερινά δεκάδες φίλους που δεν έχουν γνωρίσει ποτέ, πιάνοντας κουβέντα, στέλνοντας τραγούδια και κυρίως ενημερώνοντας τους με το τι κάνουν,σκέφτονται,αισθάνονται,γουστάρουν.

5. Οι εξεντρίκ
Το θέμα έχει δύο όψεις. Ήμουν κι εγώ από αυτές που έμαθα για τον θάνατο του Μάικλ Τζάκσον από τα συνεχόμενα post (όπως επίσης έμαθα ότι ο Μάικλ Τζάκσον ήταν ένας θρύλος της μουσικής κι όχι ένα ψυχικά άρρωστο φάντασμα ξεχασμένο από το Θεό). Από την άλλη, όμως, γιατί να βλέπω παρέλαση μηνυμάτων ότι έβρεξε, ότι ο Ολυμπιακός κερδίζει με τη διαιτησία>>, ότι ο <<Γιωργάκης αυτό κι ο Κωστάκης το άλλο κι ούτω καθεξής.
Λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει, αγαπητοί.

6. Οι πέφτουλες
Υπάρχουν παντού. Υπήρχαν πριν το www και σίγουρα πριν το Facebook. Από τη μακρινή εποχή του mIRC και του Hi-5 οι συγκεκριμένοι τύποι - τύπισσες αναζητούσαν μέσω διαδικτύου ερωτική συντροφιά όπως θα έλεγαν στις ειδήσεις.

   
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε
Samantha
Newbie
*
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 4



« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 11, 2010, 04:53:11 μμ »

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!  Κλείσιμο ματιού
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!