Womens Club
Μάιος 12, 2024, 12:55:09 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
 
   Αρχική   Βοήθεια Αναζήτηση Σύνδεση Εγγραφή  
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Facebook-Νέες ρυθμίσεις προσωπικού απορρήτου  (Αναγνώστηκε 2026 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
agelina
Full Member
***
Μηνύματα: 155



« στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 10:32:24 πμ »

Τις τελευταίες 2 μέρες είδα τις νέες ρυθμίσεις του fb και απογοητεύτηκα,ειδικά στον τομέα της privacy.Με τις παλιές ρυθμίσεις ήμουν απολυτα ικανοποιημένος και είχα διασφαλίσει το προσωπικό μου απόρρητο όπως ακριβώς ήθελα.Όχι μονο άλλαξαν ή αφαίρεσαν σημαντικότατες ρυθμίσεις χωρίς να ρωτήσουν κανέναν,αλλά υποστηρίζουν πως όλη αυτή η αλλάγη γίνεται για το καλό της προσωπικής μας ασφάλειας.Θεωρώ απαραδεκτο το "παιχνίδι" με τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα τεράστιου αριθμού προσώπων.Μερικά παραδείγματα :πλέον στο add friend υπάρχουν μόνο οι επιλογές "Όλοι" και "Φίλοι φίλων"(στις παλιές ρυθμίσεις υπήρχε και η επιλογή Μόνο φίλοι),ετσι δεν μπορείς να αποφύγεις προσωπα που δεν επιθυμείς και αναγκάζεσαι να εχεις έναν μεγάλο αριθμό φίλων ακόμα και αν θέλεις λίγους και καλούς,φαίνονται όλες οι fan pages (εκτός αν τις κάνεις remove),όλοι οι φίλοι σου μπορούν να δούν τη λίστα των φίλων σου,ουσιαστικά δεν υπάρχει privacy στο profile pictures album και άλλα τέτοια "όμορφα".Δεν ξερω αν εχουν διορθώσει καποια απο τα κακώς κείμενα τις τελευταίες ώρες ,αφου απενεργοποίησα τον λογαριασμό μου και τους έστειλα και ενα feedback.
Προσοχή λοιπόν στις νέες "ρυθμίσεις" του προσωπικού σας απορρήτου ,ελεγξτε τα πάντα ακόμα και αν επιλέξατε να διατηρήσετε τις παλιές ρυθμίσεις (σε πολλα ατομα οι παλιές ρυθμίσεις είχαν αλλάξει).Τα προσωπικά μας δεδομένα δεν είναι παιχνίδι.
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!